Loading page, please wait...

loading
Norsk Sjømannsforbund
blank blank

Elektroniske valg for forbundets fiskere i Midt-Norge

Share |
Styret i Norsk Sjømannsforbunds Tillitsvalgtutvalg (TVU) for fiskere bosatt i forbundets Region Midt-Norge, sier i en uttalselse vedtatt at de vil gi medlemmene muligheten til å velge sitt TVU-styre direkte.
Uttalelsen i sin helhet:
 
TVU Fisk Region Midt-Norge vil gjennomføre elektronisk valg
 
Tillitsmannsutvalget (TVU) for fiskeri i Region Midt-Norge i Norsk Sjømannsforbund vil i år prøve å gjennomføre elektronisk valg i forbindelse med sitt årsmøte i nov des.
 
Dette gjør att flere kan være med og bestemme og gjøre innflytelse på TVU-et og videre kunne avgi stemme uten att være fysisk tilstede.
 
Valgkomiteen vil da på forhånd legge ut bilder og omtale på kandidatene som stiller til valg på Norsk Sjømannsforbund sin hjemmeside.
 
TVU Fisk Region Midt-Norge tar i bruk elektronisk valg for att en skal kunne på forhånd av årsmøter kunne ha bli kjent med eventuelt kandidater og videre att flere engasjerer seg i TVU Fisk sitt arbeid og utvikling.
 
TVU Fisk Region Midt-Norge mener att om flere som engasjerer seg i arbeidet, og støtter opp om TVU-et sitt arbeid, blir det lettere og få gjennomslagskraft både tariffmessig og politisk. Dette er for å synliggjøre et engasjement blant fiskere, og for å bedre de rettigheter en har i fiskeryrket, som i dag ikke er på plass.
 
TVU-styret håper dette vil bidra til og skape større engasjement blant medlemmene, og att flere slutter opp om vårt arbeid.