Skadene etter uværet i julen er mange, og SpareBank 1 Forsikring jobber på spreng for å hjelpe og støtte Norsk Sjømannsforbunds medlemmer, som er kunder gjennom LOfavør. Likevel må du nok belage deg på noe ventetid for å få gjort opp saken.
Forsikringsselskapene har så langt fått inn nær 13 000 skademeldinger etter uværet «Dagmar» som herjet i julen. Av disse har SpareBank 1 Forsikring ca 1600 skader, hvorav 1300 er naturskader.
Taksering av skader
Norsk Naturskadepool har valgt å koordinere takseringen etter Dagmar for alle forsikringsselskapene, slik at takstressursene blir utnyttet best mulig. Alle kunder som har hatt en skade, må vente på tur for taksering av skaden. Med et så stort skadeomfang, kommer de aller viktigste tingene som for eksempel skole og sykehjem først.
På grunn av mange skader, spesielt i de mest utsatte områdene, kan det dessverre ta noe tid før du blir kontaktet av takstmann. Sparebank1 Forsikring beklager dette.
Etter at takstmann har vært på stedet, kan det også gå noen uker før takstmannen får utferdiget rapporten og sendt den til SpareBank 1 Forsikring.
Behandling av skader
Det jobbes på spreng i skadeoppgjør og vi har også innkalt ekstra ressurser. Likevel kan saksbehandlingstiden på naturskader på bygning være opp mot 6 uker fra takstmann har vært på skadestedet, litt avhengig av hvor omfattende skadene er.
– Vi vet at godt og riktig skadeoppgjør er viktig for folk, og at det selvfølgelig er viktig at saken ikke skal ta for lang tid. Vi er opptatt av god kundeservice, og beklager ventetiden for skader etter Dagmar, sier prosessansvarlig Maria Wollert-Nilsen i SpareBank 1 Forsikring. Hun håper likevel folk har forståelse for at det kan ta noe tid etter et slik ekstremvær.
Stor pågang for å melde skade
SpareBank 1 Forsikring melder at de har i løpet av romjulen og på nyåret hatt stor pågang for å melde skade.
Det har dessverre ført til noe ventetid på vår skademeldingstelefon 02300. Husk at du enkelt kan melde skaden på nett hos Sparebank1. Her kan du også følge med på status og kontakte saksbehandler dersom du lurer på noe.