Forbundsstyret:
Forbundsleder: Kurt-Inge Angell
Nestleder: Jahn Cato Bakken
Forbundssekretær (vara for leder og nestleder i forbundsstyret): Gunnar Amland
Jørn Henning Lorentzen, passasjerskip i kystfart region nord
Helge Morten Steffenakk, fisk region nord
Erina Bryn Kjær, utenriks ferge region sørøst
Ilja Vasiljevs, innenriks ferge region vest
John Morten Engeset, offshore region midt
1. vara (fast møtende): Geir Bjørnar Bekken, nærskip region midt
2. vara (fast møtende): Regina Mari Aasli Paulsen, passasjerskip i kystfart region nord
3. vara: Alf Arne Hansen, fiskeri region nord
4. vara: Robert Blaha, offshore region vest
5. vara: Michael André Westgaard, utenriks ferge region sørøst
6. vara: Sissel Kinn Berg, passasjerskip i kystfart region nord
7. vara: Tom Erik Madsen, offshore region sørøst
Landsstyret:
Jan Olav Vadset, offshore region midt
Vara for Vadset: Gunhild M Aasestrand, offshore region sørøst
Ann-Kristin Kjexrud, innenriks ferge region sørøst
Vara for Kjexrud: Laila Bratli, innenriks ferge region midt
Tove Hansen, passasjerskip i kystfart region nord
Vara for Hansen: Anette Roska Nilsen, passasjerskip i kystfart region nord
Steinar Gundersen, utenriks ferge region sørøst
Vara for Gundersen: Charlotte Sundbye, utenriks ferge region sørøst
Peter Slåttebrekk, nærskip region vest
Vara for Slåttebekk: Leiv Morten Nordgulen, nærskip region vest
Erlend Otlo, fiskeri region midt
Vara for Otlo: Jon Ole Løvold, fiskeri region midt
Tommy Didriksen, cruisefart region nord
Vara for Didriksen: Einar Villanger, offshore region vest
Børge Antonsen, innenriks ferge region midt
Vara for Antonsen: Lars Petter Bakke, fiskeri region midt
I tillegg til forbundsstyret og de landsmøtevalgte landsstyremedlemmene, har forbundets fire regionale arbeidsutvalg en plass hver, der regionleder møter, med regionens nestleder og sekretær som vara i den rekkefølgen
Kontrollkomiteen:
Leder: Roy Arne Rimestad, innenriks ferge region vest
Medlem: Thor Adolf Bruslåtta, skoleskip region sørøst
Medlem. Terje Hals, innenriks ferge region midt
1. vara: Marlen Hauge, passasjerskip i kystfart region nord
2. vara: Svein Ove Lauritzen, utenriks ferge region sørøst
3. vara: Harry Danielsen, æresmedlem