Nyheter og aktuelt

Siste nytt

  • En historisk dag for norske sjøfolk!

    23.05.2025 Les mer

  • FrP sier de er sjøfolkas parti – nå må de bevise det!

    16.05.2025 Les mer

  • Enighet i mellomoppgjøret for NOR-registrerte passasjerskip i kystfart

    15.05.2025 Les mer

  • Arbeidssituasjonen for forpleiningsmannskap offshore kartlagt

    23.04.2025 Les mer

  • Lover om lønnsvilkår i norske farvann og sokkel klart!

    04.04.2025 Les mer

Flere nyheter
LOfavør

Mer asketrøbbel-info om LOfavør reiseforsikring

Skipsfart Fiskeri

Sparebank1 Forsikring opplyser at de som følge av vulkanutbruddet har mange av forsikringstakerne spørsmål angående sin reiseforsikring. Reiseforsikringen dekker i utgangspunktet ikke denne type hendelse, men de melder at de gjør sitt beste for å hjelpe forsikringstakere som er på reise.

Flyselskapene og reisebyråer har et lovpålagt ansvar til å hjelpe kundene i slike situasjoner. Sparebank1 Forsikring ser at noen kan komme i en situasjon der dette ikke dekker alle utgifter. De har derfor valgt å dekke nødvendige utgifter til overnatting og mat etter at flyselskap og reisearrangør har betalt det de har ansvar for. Utgifter til hotell som du ikke får benyttet, dekkes imidlertid ikke.

Dersom du har problemer gjelder følgende:

  • Dersom du ikke kan gjennomføre en planlagt flyreise - ta kontakt med reisebyrå eller flyselskap. Det er de som har hovedansvaret for å booke om reisen.
  • Er du allerede på reise, erstatter vi nødvendige utgifter til overnatting og mat som turoperatøren ikke er forpliktet til å erstatte. Ta vare på kvitteringer - og kontakt oss når du er kommet hjem.
  • Utgifter til hotell som du ikke får benyttet, dekkes ikke.
  • Sparebank1 Forsikring vil vurdere å erstatte kostnaden for alternativ hjemreise dersom dette kan la seg gjøre. Erstatningen for hjemreisen vil uansett være begrenset til de nevnte oppholdsutgiftene og vil bli vurdert i hvert enkelt tilfelle.

Avbestilling av planlagt reise
Avbestillingsforsikringen erstatter ikke reiser som avbestilles eller ikke benyttes i forbindelse med vulkanutbruddet.

Reiser etter 20. april
De som velger utreise fra og med 20. april 2010, vil ikke være omfattet av vårt ekstraordinære tiltak om å erstatte oppholdsutgifter og alternativ hjemtransport. Det er per i dag høyst usikkert hvor lenge luftrommet holdes åpent og Sparebank1 Forsikring anser derfor at en slik reise skjer på egen risiko.

Evakuering fra Island dekkes
Dersom du befinner deg på Island og må evakueres som følge av vulkanutbruddet, dekkes dette av reiseforsikringen.

Du er forsikret helt du kommer hjem
Dersom situasjonen fører til at reisen din varer lengre enn det reiseforsikringen din opprinnelig dekker, vil du uansett være forsikret helt til du er trygt hjemme igjen.

Siste nytt

  • En historisk dag for norske sjøfolk!

    23.05.2025 Les mer

  • FrP sier de er sjøfolkas parti – nå må de bevise det!

    16.05.2025 Les mer

  • Enighet i mellomoppgjøret for NOR-registrerte passasjerskip i kystfart

    15.05.2025 Les mer

  • Arbeidssituasjonen for forpleiningsmannskap offshore kartlagt

    23.04.2025 Les mer

  • Lover om lønnsvilkår i norske farvann og sokkel klart!

    04.04.2025 Les mer

Flere nyheter
LO Favør HELP Maritim Logg Fiskernes egen portal AOF Web2Print ITF Seafarers